foto1
Kapliczka w Strzelcach Opolskich
foto1
Krzyż w Ligocie Czamborowej
foto1
Napis na krzyżu w Rożniątowie
foto1
Napis na krzyżu w Jaryszowie
foto1
Napis na krzyżu w Kadłubcu
Kapliczki i krzyże przydrożne mijamy codziennie ale rzadko zastanawiamy się nad ich historią. Postawiono je w różnych intencjach, nierzadko kryją się za nimi tragiczne historie. Postaram się przedstawić historię tych z powiatu strzeleckiego a jest ich około 400.O projekcie

Kapliczki Powiatu Strzeleckiego

Galerie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Witam na mojej stronie

Nazywam się Wojciech Majkowski jestem nauczycielem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawniej Zespół Szkół Zawodowych nr 1) w Strzelcach Opolskich. Od kilku lat zbieram materiały dotyczące przydrożnych kapliczek i krzyży. Po rozpadzie pierwotnej ekipy staram się samotnie kontynuować prace nad projektem. Postawiłem sobie za cel zebranie informacji o jak największej liczbie tego typu obiektów z terenu naszego powiatu, przeglądając różne strony internetowe nie znalazłem innego projektu realizowanego na takim obszarze i w takim stylu (foto+opis+dane GPS na mapie Google). W pracy pomaga mi moja córka Karolinka, która razem ze mną przemierza okolice Strzelec na swoim rowerze.    

 

Kontakt ze mną:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Copyright © 2021 Kapliczki Powiatu Strzeleckiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.